VidleArt

Jedním z badatelských témat Muzea vidlí je pátrání po výtvarných projevech, které byly přímo inspirovány vidlemi a nebo jsou vidle minimálně jejich součástí. Vzniká tak ikonografie vidlí a práce s nimi v běhu staletí na celé naší matičce Zemi i mimo ní (božské vidle). Nejaktuálnější sbírkový fond je podchycený pomocí Pinterestu

Follow Honza Gemela's board Vidle ART • Pitchfork Art on Pinterest.

Registrujeme rovněž vidlácký dizajn v různých podobách.

Follow Honza Gemela's board Vidlácký dizajn • Pitchfork Design on Pinterest.

Příspěvky

Atelier EBRU

29. 7. 2014

Víte, že v Muzeu vidlí máme i výtvarný ateliér? Po návratu Tess z Istanbulu ožil novou technikou, kterou přijela zdokumentovat tento měsíc Česká televize. Minulý týden se v něm zabydlelo 18 účastnic letošního již tradičního vidláckého kempu pro děti u koní s různými výtvarnými technikami včetně ebru. A tuto sobotu (2.8.2014) proběhne první kurz pro veřejnost. Více na www.ebru.cz . Dnes v příloze bruntálského a krnovského deníku Region

region29072014wb.jpg

Hudební jaro v Kofola Music Clubu

13. 3. 2014

Konec týdne bude v Kofola Music Clubu v Krnově vidlácky pozitivní. Nejprve tudy v pátek (14.3.) profrčí Monkey Business - VYZNAVAČI DOBRÝCH MRVŮ TOUR 2014. Berte vidle a přijďte je podpořit. V sobotu (15.3.) pak od 20:00 proběhne křest CD "I tak to chodí" skupiny ČíŽiNa, stálice našeho Dne vidlí a Vidláckých neolympijských her (letos k slyšení 14.6.2014). Jejich CD je k zakoupení za stovku i u nás v muzeu v našem Almarashopu (doporučuje správce muzejní podstaty).

Vidle Art

19. 1. 2014

galerieNaše galerie výtvarných děl, která byla inspirována vidlemi a nebo jsou vidle minimálně jejich součástí, zahrnuje již přes 160 registrovaných položek. Už ve středověku byly nejčastěji zobrazovanými dvojky vidle ... vidle používali honci při lovech ... ani upálení Mistra Jana Husa se bez nich neobešlo a jedny vlastnil i biblický Adam. K nejbohatším zdrojům patří tvorba holandských malířů. Pro další informace k tomuto tématu zvolte v menu "VidleArt". Pokud by jste něco objevili, dejte mi prosím odkaz do zprávy.

Celý příspěvek | Rubrika: VidleArt | Komentářů: 0