Vidlácké neolympijské hry

První vidlácké neolympijské hry se konaly v olympijském roce 2012 v Muzeu vidlí v Lichnově u příležitosti zpřístupnění kamenné expozice muzea veřejnosti. Tento den byl ustanoven jako Mezinárodní den vidlí (pohyblivý svátek obdobně jako vidlikonoce, připadající každoročně na sobotu uprostřed června).

Hry se konají v tento den každoročně. V roce 2014 se navíc konaly poprvé i v zahraničí  na naší muzejní italské ambasádě pod názvem Forkolimpiadi. V roce 2015 se konaly v celosvětovém formátu. I letos můžete přijít změřit své síly, fandit a nebo si prostě užít oslav Dne Vidlí.

Pro informace o jednotlivých ročnících klikni na příslušný plakát

2014 CZ  2014 IT

Proč dodatečně neolympijské ?

Příspěvky

VII. Vidlácké neolympijské hry 2018

5. 6. 2018

DEN V se blíží! Tady najdete informace o připravovaných VII. Vidláckých neolympijských hrách a oslavě Dne vidlí v Muzeu vidlí v Lichnově. Navidlenou!

VI. Vidlácké neolympijské hry 2017

30. 5. 2017

Nemáte pro muzeum k narozeninám žádný dárek? Vidle by samozřejmě bodly. Můžete v sobotu přiložit ruku k dílu a společnými silami ukovat za asistence mistra kováře narozeninové vidle a připsat své jméno na seznam gratulantů. A ještě se u ohně ohřejete.

V. vidlácké neolympijské hry 2016

26. 5. 2016

IV. Vidlácké neolympijské hry 2015

9. 6. 2015

iv_vnh_plakat.jpg

Podrobné informace naleznete zde

English info

Forcolimpiadi 2014

20. 9. 2014

FORC
OLIMPIADI 2014
první zahraniční verzi Vidláckých neolympijských her jsme uspořádali v Itálii 13.9.2014

forcolimpiadi_triko.jpg

foto z akce • disciplíny • výsledková listina

zoom

III. Vidlácké neolympijské hry 2014

16. 6. 2014

Fotky najdete i v naší fotogalerii. Letos velkým dílem k záznamu akce přispěl fotograf Jarek Matuška.Tuto událost zaznamenal obrazem i Fidel Kuba z Deníku zde a více se pak rozepsal v tištěné verzi.

přečíst

Pozvánka týdeníku 5+2 (internetová verze zde)

přečíst

zvětšit

Jestli jste nestihli tuto sobotu oslavy Dne Vidlí a III. vidlácké neolympijské hry, můžete přijet příští rok.

II. Vidlácké neolympijské hry 2013

2. 6. 2013

zvětšit

Tradiční disciplíny budou hod vidlama do dálky, na cíl i do výšky, časová prémie ve sběru koblížků a znalostní Quíz. Sdílejte, pište datum na futra a hlavně trénujte. V tento den Vidlí proběhne i řada významných společenských událostí. Budou zpřístupněny nové expozice, pokřtěna 4. a 5. stovka vidlí za přítomnosti nových kmotrů, odhalen vidlácký totem, uveden do provozu jablečný bar ve vidlovníkovém sadu, spanilý průvod vidláků (info pro Lichnováky: od muzea po požární zbrojnici; už chystejte alegorické vozy), dekorování zasloužilých vidláků a apoštolů muzea vidlí.  Proběhne vidlobraní, v rámci kterého můžete darovat do muzea vidle. Uslyšíte tři hudební tělesa. Pro další informace si to rozklikněte. Sdílejte, pište datum na futra a hlavně trénujte.

XV. Hubertova jízda Mikolajice 2012 - veřejný trénink

16. 2. 2013

36_mikolajice2012.jpgJedno ohlédnutí za uplynulým rokem a hlavně fotky z akce. Pořádali jsme veřejný trénink ve vidláckých neolympijských disciplínách - tentokrát v hodu vidlama na cíl a hodu vidlama balíkem sena do výšky. Opět se objěvilo spousta talentů. Padl rekord v hodu do výšky z I. Vidláckých neolympijských her. Srdečně zveme všechny borce na II.Vidlácké neolympijské hry, které se budou konat letos 15.6.2013 u nás v muzeu.

Zapovězená slova "olympijský" a "olympiáda"

27. 7. 2012

denik25072012.jpg

Pokud se vám ještě toto téma neomrzelo, kupte si zítřejší (9.8.2012) Moravskoslezskou mutaci MF Dnes.

Poslední shrnutí tématu vyšlo v úterní příloze Deníku Region 31.7.2012.

... a k tématu se vrací i dnešní (27.7.2012) Bruntálský a krnovský deník, tentokrát na str.3 [zde]

ct_olymp02.jpgReportáž České televize k "olympijské kauze", natočenou v Muzeu vidlí 26.7.2012 odvysílala ČT1 a ČT24 v Událostech v regionech (Ostrava) . Pokud jste nestihli, najdete zde .

Bruntálský a krnovský deník věnuje 25.7.2012 tomuto tématu titulní stranu.

ne_logo_olymp2012.jpg[20.7.2012] Česká olympijská a.s. nás  upozornila na nelegální užívání olympijské symboliky v podobě slov "olympijský" a "olympiáda". Prohlašujeme oficiálně letošní Vidlácké hry za neolympijské ... Česká olympijská reprezentace pro oblečení v den zahájení olympiády v Londýně užívá legálně vidláckou symboliku.

I.vidlácké neolympijské hry

28. 6. 2012

ne_olympiada_logo_wb.jpgZde je soustředěné vše
o I. vidláckých hrách - výsledková listina, disciplíny a další zákulisní info, fotografie, video ...