Info pro návštěvníky muzea

vidlak_cech.jpgNosným tématem Muzea vidlí jsou vidle, vidláci, vidláctví a vše, co s tím souvisí. Víte, že vidle mají punc? Kolik znáte druhů vidlí? Práci s některými si můžete u nás vyzkoušet i prakticky. Víte, že existují mechanické vidle? Máme i vypreparované vidláky. Muzeum vzniká na principu "Národ sobě". Aktuálně se v Muzeu vidlí nachází přes 800 exponátů a všechny pochází od dobrovolných dárců. Kdo nedaruje vidle, není Čech! Vystaveny jsou v několika tematických expozicích - Vidlákova chýše, Týrané vidle, Puncované vidle, Mechanické vidle, Preparovaní vidláci a náš přírodní zázrak Vidlovník. Expozice jsou pod střechou i v zahradě. Zaházíte si u nás vidlemi do terče nebo zkusíte znalostní Qíz s našimi vidlemi "speciály" v ruce. Také se můžete projet na koni nebo se jen občerstvit, načerpat síly a relaxovat třeba ve Vidlákově chýši. Vaši návštěvu vám potvrdíme razítkem.

baner-hradcany-fb.jpg

Pokud přivezete s sebou vidle pro muzeum, získáte za to titul vidláka i s certifikátem, zdokumentujeme historii vašich vidlí (sbíráme totiž i jejich příběhy), vyfotíme vás s nimi na památku a fotku umístíme do naší Galerie vidláků dárců. Každé vidle tak mají u nás svůj rodný list. [více info pro dárce]

Kontakt a kde nás najdete [zde]

Provozní doba

Otevřeno je 24 hodin denně, 7 dní v týdnu a 365 dnů v roce, pokud je zrovna doma pan správce (a protože většinou pracuje doma, tak je to často). Domluvit se můžete předem telefonicky nebo e-mailem. Zejména pokud chcete zařadit aktivity u koní nebo s vidlemi v ruce.

Vstupné

Vstupné do muzea je dobrovolné. Jedná se spíš o příspěvek na začleňování vidláků do majoritní společnosti, celosvětovou integraci a kooperaci, badatelskou činnost a rozšíření expozic.
Jsme připraveni s vámi jednat o případné slevě na dobrovolném vstupném, zejména, když nám donesete vidle nebo si o slevu u nás zasoutěžíte :)
Naše doporučení: 20 Kč (1 €) / osoba; rodinné vstupné 50 Kč (2 €).

Jak se u nás dlouho zdržíte?

Základní prohlídka s průvodcem zabere cca 1 hodinu. Zejména, když si dáte něco malého v našem Buffetu. Ale může se i protáhnout, pokud zařadíte některé z doprovodných aktivit. Umíme i rychloprohlídku za půl hodiny :)

Další praktické informace

Naše muzeum je vhodné i pro děti. Vstup se zvířaty je povolen. Bezbariérový přístup i na muzejní záchod. Zvládáme i zájezdové autobusy, školní výlety nebo akce pro uzavřenou společnost.

Koně

Pokud se budete chtít svézt na koni, tak vám osedláme za 300 Kč /hod./kůň včetně nezbytné instruktáže. Maximálně máme k dispozici 2 koně. Běžně u nás jezdí děti od 6 let a důchodci do 80 let. Koně si ale raději domluvte dopředu [777 826 858, gemela@muzeumvidli.cz].

Buffet

Máme pro vás chlazené ve sklepě na desátém schodě (10º C) pivo alkoholické (zpravidla Staropramen 11 nebo Radegast 10, Staropramen Lemon) nebo nealkoholické (Birel nebo Staropramen). Studniční voda, čaj, kafe. Příležitostně čepujeme pivo  Vidle neboochutnáte exkluzivně pouze v našem muzeu Lilienčiny šátečky paní domácí.

Almarashop [více info]

Můžete si u nás pořídit originální sjuvenýr nebo posbírat většinou zdarma různé turistické prospekty. V almaře najdete i nabídku různorodé tvorby naších rodinných příslušníků (např. Lilienka) nebo originálních jedlých produktů.