Pořiďte dětem na hraní vidle

Před rokem přibyly mezi naše exponáty tyhle vidle pod evidenčním číslem 164-65. Pepina, která je ušila, šije panenky pro UNICEF. Pomohla tenkrát splnit dnes již překonaný sen druhé stovky vidlí v muzeu. Zrovna šije svou 414tou, ale došel jí materiál. Máte někdo zbytky látek, mašlí, krajek? Jejím snem je 500 panenek. Ozvěte se jí na pavlina.macholdova@seznam.cz
I Muzeum vidlí vstupuje také do páté stovky exponátů, tak aby s námi mohla držet krok :)

Vidlácké hračky našly uplatnění v dětském koutku našeho muzea :)
(Pozn.: Při focení nebylo zraněno žádné dítě)

muzeumvidli02.jpg      muzeumvidli03.jpg
Ema má vidle - ó my se máme!

[11.2.2012] Kdo si hraje nezlobí. A co takhle pořídit svým dětem na hraní vidle. Pokud to považujete za skvělý nápad, doporučujeme modely navržené kamarádkou Pepinou z Opavy. Říká jim vidle fintilky. Bez dřevěné násady (tu by mohly děti okusovat a taky by se nevlezly do kočárku) a patřičně polstrované. Pepina šije od listopadu 2005 panenky pro UNICEF. K dnešnímu dni jich ušila už 321 (více než vidlí v našem muzeu). Pokud máte zbytečné zbytky látek,  vlny , šnůrky , krajky nebo perličky, ozvěte se jí. Má to opravdu na dobrou věc. Dneska jí ale políbila vidlácká můza a ušila tyto dvoje vidle k mazlení. Samozřejmě tak získala zasloužený titul vidláka a zařadila se do galerie vidláků dárců k dalším kuriozním provedením vidlí, jako jsou vidle z papíru nebo čokolády (ty už byly sežrány), vyrobené speciálně pro naše Muzeum vidlí. Žeby nový krajový suvenýr z našeho vidlákova?

pepina_fintilka.jpgpepina_vidlacka.jpg