Muzeum venkovského života a zemědělství ve Skotnici

17. 4. 2012

Muzeum venkovského života a zemědělství ve Skotnici

je prvním muzeem, které věnovalo ze svých sbírek prostřednictvím paní starostky Anny Mužné vidle našemu muzeu. Muzeum vzniklo v květnu 2011 v nových podkrovních prostorách obecního úřadu. Na malé ploše se podařilo umístit tolik zajímavých tematických expozic, že se sem člověk rád vrátí znovu, protože je pořád co objevovat. Ke stálým nájemníkům patří mimo jiné i obecní kozel Matěj. Sahat na exponáty je dovoleno (i když se stává, že po návštěvě školáků najdou třeba kočku na pekáči v troubě). Opravdu inspirující v době, kdy připravujeme expozice našeho muzea.

211.jpg

A nezůstalo jen u darování vidlí. Máme oboustranně zaděláno na velmi zajímavou spolupráci. Ve skotnickém muzeu navíc bude zřízeno i sběrné místo Muzea vidlí. A u pana Čípa jsme našli obraceč sena, který není ničím jiným, než další vývojovým stupněm vidlí poháněných koňskou silou. Připravujeme převoz do našeho muzea.

obracec-sena-skotnice.jpg