Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vzkazy, diskuse

Tady nám můžete zanechat vzkaz nebo komentář nebo pište rovnou na gemela@muzeumvidli.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Nabízím vašemu muzeu

(Miroslav Filip Kohoutova 392, 25091 Zeleneč, 18. 7. 2013 10:18)

3 ks 4 rohé vidle 1 ks 3 rohé

Re: Nabízím vašemu muzeu

(správce muzejní podstaty, 19. 7. 2013 2:24)

Náš ambasador pro Čechy Ondráš už se k Vám chystá. Děkujeme za podporu.

Sevilské vidle

(Ambasador Prokop, 27. 6. 2013 20:35)

Sevilské vidle se již hřejí v mém bytě a máme tu krásných 38°C

zklamání

(Marcel Malypetr, 20. 6. 2013 7:03)

Po delším hledání jsem našel fotky z loňské akce nazvané "Motorkářské vidlobraní". Při této akci, jsme však byli foceni i s motocykly před bílou plachtou a bylo nám přislíbeno zaslání fotek na mailové sdresy,které jsme vám tam nechávali. Na tyto fotky už od září marně čekáme!!!!!!!!!!!! Snad bychom si aspoň ty fotky za náš dar vidlí vašemu muzeu zasloužili, ne????? Sliby se mají plnit!!!

Re: zklamání

(správce muzejní podstaty, 20. 6. 2013 8:21)

Od ledna jsou fotky dárců na facebooku a na našem webu zde: http://www.muzeumvidli.cz/fotoalbum/galerie-vidlaku/motovidlaci a fotky z akce zde: http://www.muzeumvidli.cz/fotoalbum/motorkarske-vidlobrani-2012/ . Navíc jsme v letošní Den Vidlí (15.6.2013) zpřístupnili novou motorkářskou expozici jako dík za podporu motorkářů :)

HUBERTKA

( X, 26. 1. 2013 22:06)

Dobrý den jsem strašně nedočkavý, kdy tady bude ta hubertova jízda v Mikolajicích :D :D

Re: HUBERTKA

(Honza Gemela - správce muzejní podstaty, 16. 2. 2013 10:44)

Už tam je :)

Vidle

(Josef, 5. 1. 2013 18:30)

Pokud znáte jarmark ve Velké nad Veličkou tak tam prodáváme každoročně dřevěné vidle.

Re: Vidle

(správce muzejní podstaty, 7. 1. 2013 11:40)

Zdravím strážce řemesla vidláckého. Předpokládám, že se jedná o jarmark v srpnu. Moc rád bych pro naše muzeum zdokumentoval tradiční výrobu dřevěných vidlí a někdy vás navštívil u vás při práci.

Hubertova jízda Mikolajice

(x x x, 19. 12. 2012 17:05)

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat jestli tady dáte fotky z hubertovy jízdy v Mikolajicích která se konala 20.10.2012. Děkuji.

Re: Hubertova jízda Mikolajice

(správce muzejní podstaty, 25. 12. 2012 16:09)

Jsem teď na misijní cestě ve Španělsku. Fotky doplním v lednu. U příležitosti zveřejnění termínu Vidláckých neolympijských her 2013 chystám info z veřejných tréninků a hledání nových talentů v uplynulém roce. V Mikolajicích padl rekord v hodu vysokém a mám to zdokumentované.

AUFKM

(bobek ferda, 5. 11. 2012 14:27)

ARE YOU FUCKING KIDDING ME ?
MUZEUM VIDLÍ ? JAKO FAKT ?! :D

pověst

(pliza27, 19. 6. 2012 17:27)

Klemperka
Nachází se v Šemanovickém dole na Kokořínsku, vzdušnou čarou je vzdálena asi 200 m na východ od obce Truskavna.

Klemperka je umělá, rukou člověka vytesaná jeskyně pozoruhodných rozměrů. Byla vytesána podél vodorovné pukliny v kvádrových pískovcích 5 m vysoko nad současným dnem údolí.

Přístupná je po žebříku nebo úzkým komínem po vytesaných stupech. Z ploché terasy je přístup do horní části jeskyně. Do spodního patra, které je zaplněné až téměř ke stropu jílem,vedou několikrát lomené schody. Z teoretického hlediska lze ve spodní části jeskyně předpokládat podzemí chodbu vedoucí na Truskavnu. Chodba je totiž zmiňována v některých publikacích o Kokořínsku, jako součást místní pověsti. Spodní patro jeskyně komunikuje s povrchem v údolí asi 20 cm vysokým okénkem. Tudy, nebo širokou vertikální puklinou v rohu prostory, došlo k zaplnění jeskyně jíly splavovanými při deštích z polí nad skalami. V roce 1979 vykopala skupina jeskyňářů ze skupiny Geospeleos ve spodním patře hned za vchodem sondu o průměru 1 m do hloubky l,5 m. V hloubce 1,2 m narazili na zbytky uhlíků, které se níže ještě dvakrát opakovaly. Skalní dno bylo rozrušeno do celé řady nerovností. V jedné z nich byl nalezen keramický střep /9x7 cm/ z nádoby vyrobené na hrnčířském kruhu. Byl ostřený pískem a na vnějším povrchu vyleštěný. Archeologem byl zařazen ke středověké keramice z l2. - 13. století, případně do pozdní doby hradištní. Do jeskyně se pravděpodobně dostal s naplaveným jílem, patrně puklinou z Truskavny, kde ve středověku stávala tvrz. Jeskyni bohužel nelze podle tohoto nálezu datovat. Keramický střep je uložen v depozitáři mělnického muzea.

K jeskyni se také váže pověst o loupežníku Klemperovi, podle kterého dostala své jméno. Měl obývat její prostory někdy na počátku minulého století a byl prý nedaleko odsud v Truskavenském dole zabit sedláky z Vysoké.
Klemperu dle pověsti také probodli vidlema

Re: pověst

(Ivana, 2. 10. 2012 15:13)

ufff...já tady pořád čtu a čtu a nechápu, co má tahle pověst společného s vidlemi...a už jo, Klemperu, vidlema, ano, propíchli, ano, patří to sem, pěkný horor.

Návštěva

(PODAS, 16. 9. 2012 12:55)

Zdravím generálního a ostatní ředitele.
Ahoj Honzo, pokud by vše klaplo, tak by jsme přijeli s veteránama příští neděli na přátelskou návštěvu, s tím, že by jsme nějaké ty vidle dovezli.(Probírali jsme to v Karlovicích.)
www.veteranklub.cz
Jo a mám pro tebe námět a první kus pro rozšíření sbírky, ten ti osobně předám.Myslím, že by se vám mohl líbit.Takže máme ještě chvilku čas.Ještě zavolám.Zdar Vidláci.

U Devíti vidlí

(Jaroslav Sajdl, 13. 9. 2012 22:19)

Dobrý den, tady penzion " U Devíti vidlí ". Moc nás potěšilo co děláte, že ještě někdo další vidí ve vidlích dokonalý a estetický nástroj. Nabízíme Vám spolupráci v šíření fenoménu vidlí a vidláků, bude nám potěšením zřídit sběrné místo pro Vaše muzeum na druhé straně republiky.Jsme z karlovarského kraje, najdete nás na www.udevitividli.cz. Přejeme hodně zdaru v dalších aktivitách.

nabízím Vám překlady/tlumočení z/do rumunštiny/moldavštiny

(Marie Petrmanová, 2. 9. 2012 21:43)

Zdarma (v případě tlumočení dohoda o cestovném atd)
V Rumunsku jsem mnoho let žila a nyní překládám a tlumočím a mám možnost podrobně a odborně konzultovat i problematiku vidlí a přilehlou. Byla by pro mne čest moci pomoci Vaší činnosti, pokud byste měli zájem.
Ing. Marie Petrmanová
České Budějovice

Re: nabízím Vám překlady/tlumočení z/do rumunštiny/moldavštiny

(Honza Gemela - správce muzejní podstaty, 2. 9. 2012 21:53)

To je úžasné. Nabídku určitě přijímáme a už teď máte jisté místo ambasádorky pro Rumunsko i Moldávii. Zkontaktujte se se mnou prosím mailem.

Poděkování

(Šárka, 2. 9. 2012 11:24)

Chtěla jsem Vám PODĚKOVAT za tu "bohulibou" činnost, kterou provozujete. Dnes jsem viděla toulavou kameru a už dlouho jsem se tak nepobavila a nezasmála ! Vaše snaha je v pravdě "cimrmanovská", ale právě to je na ní úžasné. Založit něco tak neuvěřitelného, je vrcholovou ukázkou recese. A vzhledem k tomu, jak vám to klape a exponáty se rozrůstají, jistě dosáhnete nečekaných úspěchů (přesto, že je již máte). Mrzí mě, že bydlím tak daleko (Děčín), ale určitě se k Vám podívám !!! Držím palce a jdu obtelefonovat všechny své kamarádky jestli jim doma nepřebývají vidle.... :o)

Re: Poděkování

(Honza Gemela - správce muzejní podstaty, 2. 9. 2012 14:25)

Moc děkuji za podporu a šíření zvěstí o nás. V souvislosti s Járou a v podstatě kdykoliv, kdy je naše konání zdrojem smíchu citím potřebu upozornit na to, že u nás v muzeu má vše své racionální jádro a je podepřeno nejen vidlema, ale i patřičnými reáliemi v našich sbírkách a archívu :) ... přijďte si to ověřit. Těším se na návštěvu