III. Vidlácké neolympijské hry 2014

16. 6. 2014

Fotky najdete i v naší fotogalerii. Letos velkým dílem k záznamu akce přispěl fotograf Jarek Matuška.

Tuto událost zaznamenal obrazem i Fidel Kuba z Deníku zde a více se pak rozepsal v tištěné verzi.

POZVÁNKA - INFO PŘED UDÁLOSTÍ

zvětšit

Pozvánka týdeníku 5+2 (internetová verze zde)

Oficiálně vše zahájíme letos ve 14:00
Přijeďte ale raději dříve ať v klidu zaparkujete, nazdobíte alegorické vozy nebo se zaregistrujete do startovní listiny na

III. VIDLÁCKÉ NEOLYMPIJSKÉ HRY

Bude se soutěžit v tradičním pětiboji v samostatné kategorii borců a borkyň
hod vidlama do dálky
hod vidlama  na nepohyblivý cíl
hod balíkem do výšky
znalostní Quíz
časová prémie ve sběru koblížků

Rozmarýn, Fiona a Lady už připravují závodiště - koblížky můžete sbírat speciálními místovacími vidlemi nebo si nezapomeňte rukavice. Na závěr se budou dražit sesbírané pytle neolympijského zlata.

Trofeje pro letošní hry vyrobili tentokrát z keramiky v chráněné dílně pro zrakově postižené ve Vlaštovičkách.

DEN VIDLÍ - SVÁTEK VŠECH VIDLÁKŮ A VIDLÍ

V tento den V proběhne opět řada významných společenských událostí. Budou zpřístupněny nové expozice, pokřtěna 6. stovka vidlí za přítomnosti nových kmotrů, spanilý průvod vidláků (info pro Lichnováky: od muzea po požární zbrojnici; už chystejte alegorické vozy), dekorování zasloužilých vidláků a apoštolů muzea vidlí.

Vidlobraní: Další exponáty k naplnění naší archy 1 111 vidlí by nám bodly. Oslavte Den Vidlí darováním vidlí a získáním titulu vidláka.

Program zakončíme zahradní slavností, na které naživo zahrají z aviapódia vlastní tvorbu stálice naších vidláckých oslav - domácí lichnovská big beatová Čížina a o něco hlučnější buranské punkrockové Nebezpečné vidle ze Snědovic (někde nad Prahou).

Jedinými sponzory této akce je vaše žízeň a hlad. Proto bude opět v provozu náš Buffet:

Partnerem III.vidláckách her se stal ostravský Biovar, jehož pivní lahůdku Qásek Vidle neboli 12º vídeňský ležák budete moci ochutnat čepovaný!

Dále se bude čepovat Staropramen 10. Na ohni budou makrely od mojeho taty a v uďáku klobásy. K tradičním dobrotám, které můžete ochutnat jen u nás v muzeu patří Lilienčiny šátečky, segřiny francouzské palačinky s oříšky a právě vytočeným medem a exkluzivní vidlácké sušenky. Paní domácí navaří hlívový guláš a zelňačku.

Akce je pořádána v duchu "Vidláci sobě". Vstup civilnímu obyvatelstvu je povolen. Vstupné je dobrovolné a má povahu příspěvku na úhradu vynaložených nákladů a rozvoj muzea.
Startovné na vidláckých hrách je 50 Kč a bude použito k pořízení cen a trofejí.

Sdílejte, pište datum na futra a hlavně trénujte!
Šíření této zprávy nepodléhá správním poplatkům.

Pro ty, kdo ještě pořád netuší o co se jedná, natočili zpravodajové několika televizních štábů reportáže z minulých ročníků:

Mikro TV • 2013

TV Nova • 2012

České televize • 2012

Jestli jste nestihli tuto sobotu oslavy Dne Vidlí a III. vidlácké neolympijské hry, můžete přijet příští rok

Náhledy fotografií ze složky III. Vidlácké neolympijské hry 2014