Znalost Muzea vidlí se vyplácí

27. 1. 2018

Asi si teď lámete hlavu s Qízem - Kdo bude prezidentem? Pokud by jste si chtěli zpříjemnit čekání na výsledek voleb třeba luštěním křížovek, doporučuji AhaKřížovky, které vyšly minulý týden (č. 1/2018). Najdete tam i Muzeum vidlí. Tentokrát za účelem pobavení luštitelů v článku Tak trochu jiná muzea ...

ahakrizovky_01_2018_smile.jpg

Neubránil jsem se a zkusil jsem jak by úsměv Moniky Absolonové slušel všem na titulce. Originál zde

Muzeum vidlí bylo zatím spíše postrachem znalostních soutěží České televize, kde si už pár (= 2) soutěžících volbou své otázky doslova naběhlo na vidle. Proniklo totiž do soutěžních otázek.

V AZ-kvízu 3.3.2016 to byla otázka "... vznikla ojedinělá expozice Muzea vidlí. Ve které obci na Bruntálsku se nachází?" Uchovali jsme záznam pro náš archív zde

V soutěži "Kde domov můj" 10.5.2017 to byla otázka: "Kterému zemědělskému nářadí je zasvěceno muzeum v obci Lichnov v okrese Bruntál?" (video momentálně už ČT ve svém archívu nenabízí).

Z těchto výsledků vyplývá, že je potřeba i nadále šířit zvěsti o Muzeu vidlí.
Můžeš nám v tom bodnout i ty!