V muzeu vidlí hořelo

14. 6. 2015

V sobotu v noci, po oficiálním programu IV. vidláckých neolympijských her, vzplanul v Muzeu vidlí NEOLYMPIJSKÝ OHEŇ.

Přítomní lichnovští hasiči utlumili plameny naším hasicím přístrojem a vodou. Přes noc se o hlídku postarala noční bouřka. Dohasoval jsem ale ještě ráno, kdy se balík znovu rozhořel. Použil jsem tradičně vidle "kopáč" a děravé vědro. Kopáč používají i profesionální hasiči, jak informoval  Bruntálský a krnovský deník již v roce 2012 a tuto praxi nám potvrdilo již několik hasičů.

Zatím nevíme, zda šlo o fasnouška her, který postrádal symboliku ohně na naší neolympiádě a nebo se jednalo o  cílený útok na symbol muzea. Jeho poselství zůstává nepochopeno, dokud nám ho asi sám nesdělí. Budeme vás informovat.