Sladké balení

19. 8. 2012

Zbalit holku, ubalit cigáro, vybalit to na někoho ...největší český "balič" se to rozhodl prostě zabalit a přitom to Muzeu vidlí patřičně osladit. Jeho náklonnost je opravdu sladká.

svidrnoch_dopis.jpg

svidrnoch_rekord.jpgPan Zdeněk Švidrnoch z Ostravy je držitelem čekého rekordu v množství ručně vyrobených balených cukrů. Začal v roce 1999 a v roce 2008, kdy jich měl ubaleno 117 000 v 1 729 různých provedeních, byl jeho rekord zapsán do pelhřimovské databáze českých rekordů. A protože ho balení baví, pokračuje dodnes.

Jeho aktuální konto čítá 243 600 balíčků v různých obalech, které sám vymyslel. Jednou z posledních inspirací bylo Muzeum vidlí (243001-243050; 3901. druh obalu). svidrnoch_balicek.jpg

cukr.jpg

Když jsem četl v jeho dopise, že nás našel víceméně náhodou, napadlo mě, že to má něco společného s tím, že balí cukr i pro plesy starobylého slezského rodu Švid(e)rnochů, které se konají v Dolní Lhotě už od roku 1920 (taky byly evidovány mezi rekorní české rodinné plesy ... www.svidrnoch.cz). Myslel jsem, že hledal jména Švidrnoch (potencionální nové "členy klubu") na internetu a narazil na naše stránky díky Markovi Švidrnochovi, reportérovi TV Nova, který si nás našel v listopadu 2011, má na svém kontě už tři reportáže o muzeu (založení muzea, vidle zarostlé ve stromě a vidlácká olympiáda) a při slavnostním otevření expozic muzea mu byl letos udělen čestný titul apoštola Muzea vidlí. Nakonec se ale ukázalo, že pan Zdeněk je ve skutečnosti otcem reportéra Marka, ale ten mu o muzeu dosud nic neřekl. Prostě si každý k nám vyšlapali svou vlastní cestičku. A otec Zdeněk získává čestný titul vidláka.

Kdyby jste chtěli někomu udělat radost a nechat ho zvěčnit na pytlíku cukru ... prostě mu osladit život, můžete se s panem Zdeňkem domluvit (svidrnochz@seznam.cz, 602977145, 596965239).

strana-159_.jpg