Kmotrem první stovky vidlí je herec Radek Brzobohatý

24. 11. 2011

16.11.2011 jsme oslovili dopisem herce Radka Brzobohatého, zda by se stal kmotrem první stovky exponátů Muzea vidlí.

Hned v prvním novinovém článku, který vyšel krátce po vyhlášení založení muzea, byl Radek Brzobohatý propojen s muzeem redaktorem Fidelem Kubou jako jeden z nejznámějších vidláků působících na Krnovsku. Není se co divit. Jako sedlák František ve filmu "Všichni dobří rodáci" (1968) se stal součástí výpovědi o době kolektivizace, ke které se váže i řada příběhů exponátů našeho muzea. Známý je s vidlema i třeba jako prostý rolník v obou dílech pohádky Z pekla štěstí. V Krnově prožil nejen učednická léta, ale i pracoval v Karnole a hrál v místním divadelním souboru. Proto jsme neváhali a oslovili právě jeho.

Tento týden v pondělí volali z Divadla Radka Brzobohatého, že tomu dopisu moc nerozumí a že nepochopili co to vlastně chceme. Chápu. Už samotná existence muzea vidlí je pro řadu lidí nepochopitelná. Z rozhovoru jsem vytušil, že neodpovídáme běžnému profilu sběračů autogramů. Už ten fakt, že zavolali a zajímali se je úžasný. Dnes (ve čtvrtek) nám fotografie přišla poštou zpět podepsaná i s věnováním právě v době, kdy počet exponátů muzea dosáhl počtu 99! Lepší načasování jsme si ani nemohli přát. Hold vánoce dorazily do Muzea vidlí letos o něco dřív.